Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/firmowe/domains/tafirma.pl/public_html/szablony/200094/index.php on line 378

Język polski

Dobrze pisać, to znaczy czynić myśl widzialną.
Ambrose Bierce

  Lektury obowiązkowe

   Klasa IV   

  Klasa V 

  Klasa VI

  • Irena Jurgielewiczowi "Ten obcy"
  • Kornel Makuszyński "Szatan z siódmej klasy"
  • Beata Andrzejczuk "Pamiętnik nastolatki"
  • Eric-Emmanuel Schmitt "Oskar i Pani Róża"
  • Stanisław Lem "Bajki robotów" 
     

Wartościowe książki dla młodzieży  

  KLASA 4 

  • Francesca Simon "Tylko nie gotujcie Kopciuszka"
  • Ian Whybrow "Księga straszliwej niegrzeczności"
  • Angela Nanetti "Moj dziadek był drzewem czereśniowym"
  • Annette Pehnt "Annika i niezwykli przyjaciele"
  • Asa Lind "Piaskowy Wilk"
  • Anna Czerwińska-Rydel "Tajemnica Matyldy"
  • Liliana Bardijewska "Dom ośmiu tajemnic", "Bajka o Kapciuszku"
  • Melania Kapelusz "Koty, czyli historie z pewnego podwórka"
  • Luc Besson "Artur i Minimki"
  • Dorota Terakowska "Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie", "Dzień i noc czarownicy"
  • Roald Dahl "Wielkomilud"
  • Ewa Chotomska "Pamiętnik Felka Parerasa"
  • Krystyna Boglar "Klementyna lubi kolor czerwony"
  • Barbara Stenka "Oj, Hela!"
  • Krystyna Drzewiecka "Piątka z Zakątka", "Nowe przygody Piątki z Zakątka"

  KLASA 5 

  • Anna Onichimowska "Duch starej kamienicy"
  • Tomasz Małkowski "Poszukiwacze zaginionej wazy"
  • Jacek Dubois "A wszystko przez faraona"
  • Roald Dahl "Czarownice"
  • Francesca Simon "Harując z Herkulesem"
  • Mull Brandon "Baśniobór"
  • Dorota Suwalska "Marionetki Baby-Jagi"
  • Radomiła Birkenmajer-Walczy "Ciotka, my i reszta świata"
  • Anna Onichimowska "Galaktyczni szpiedzy"
  • Kalina Jerzykowska "Widma z ulicy Wydmowej"
  • Paweł Beręsewicz "Na przykład Małgośka"
  • Andreas Steinhofel "Rico, Oskar i Głębocienie" 

  KLASA 6 

  • Wanda Witter "Fotografia nieba"
  • Joanna Chmielewska "Nawiedzony dom"
  • Pierre Gripari Historia "Patryka, którego nic nie spotyka"
  • Eoin Colfer "Artemis Fowl"
  • Lyn Gardner "Wiejemy do lasu"
  • Henning Mankel "Cienie rosną o zmierzchu"
  • Ulf Stark "Czy umiesz gwizdać, Joanno?"
  • Alan Bradley "Flawia de Luce. Zatrute ciasteczko"
  • Artur Conan Doyle "Sherlock Holmes. Znak czterech"
  • J.K. Rowling "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
  • Charles Dickens "Opowieść wigilijna"
  • Reif Larsen "Świat według T.S. Spiveta"
  • Maciej Wojtyszko "Bromba i psychologia"
  • Anna Onichimowska "Najwyższa góra świata", "Dzień czekolady"
  • Małgorzata Strękowska-Zaremba "Złodzieje snów"
  • Terry Pratchett "Nacja"
  • Jostein Gaarder "Przepowiednia Dżokera"
  • Cornelia Funke "Atramentowe serce", "Atramentowa krew"
  • Jacek Podsiadło "Czerwona kartka dla Sprężyny"
  • Jeanne Birdsall "Rodzina Penderwicków"
  • Bjarne Reuter "Hodder ocala świat"
  • Susie Morgenstern "Ernest i tajemnicze listy"
  • Neil Gaiman "Koralina"
  • Frank Cottrell Boyce "Miliony"
  • Katarzyna Ryrych "Wyspa mojej siostry"
  • Marcin Szczygielski "Czarny młyn", "Omega"
  • Francesco D’Adamo "Iqbal"
  • Dorota Terakowska "Córka Czarownic"

 

  • Nowa podstawa programowa dla klas IV - VI z 23 grudnia 2008 r. – obowiązująca od roku szkolnego 2012/2013 - nowa podstawa programowa

 

Sprawdzian z części mowy dla klasy IV 

 

Linki

 

Copyright © 2011. All Rights Reserved. Wykonanie, system CMS, opieka nad stroną: Tworzenie stron WEBPC-GROUP | Mapa strony