Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/firmowe/domains/tafirma.pl/public_html/szablony/200094/index.php on line 378

Sukcesy uczniów

Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.

    Trudno jednoznacznie zdefiniować słowo sukces, ponieważ dla każdego z nas na każdym etapie życia oznacza coś innego. Na pewno ma na to wpływ nasza hierarchia wartości i potrzeb oraz doświadczenia życiowe. Zatem? Sukces to osiągnięcie zaplanowanego celu, skuteczne dążenie do spełnienia i realizacji marzeń. Sukces odniesiemy wytężoną pracą, działaniem zamierzonym i konsekwencją, odniesiemy go siłą i niezłomnością naszej woli, ale szczypta szczęścia zdaje się być nieodzowna.
    Uczniowie odnoszą sukcesy dzięki swojemu zaangażowaniu, zdolnościom i systematyczności, dzięki ukierunkowanej pracy z nauczycielem oraz dzięki rodzicom, którzy kochają, akceptują i wymagają. Kiedy młody człowiek wspina się po drabince wiedzy i widzi przed sobą sens pracy, jej cel, a przede wszystkim czerpie z tej pracy przyjemność - zazwyczaj udaje mu się wspiąć na samą górę. Ambicja jest połową sukcesu, zatem pielęgnujmy ją w naszych dzieciach, bo to ona staje się być koniecznym elementem układanki pt. „Wygrałem!”.
    Można z tym co napisałam powyżej dyskutować, spierać się, wysuwać inne argumenty czy zwyczajnie przejść obojętnie, ale w jednym na pewno wszyscy się zgodzimy – zwycięstwa dzieci są jedną z naszych największych życiowych radości, niezależnie od tego czy jesteśmy ich rodzicami czy nauczycielami.
    Kończąc, życzę Uczniom, aby zapamiętali słodki smak zwycięstwa i w momencie kryzysu nad stosem zadań, był on dla nich światełkiem, do którego zmierzają i którego blask jest nagrodą po ciężkiej pracy, natomiast Rodzicom gratuluję uzdolnionych dzieci.

Agnieszka Kruczek

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016  

1. XII Wiosenne Spotkanie z Folkorem – Pielgrzymowice

  • Łukasz Adamczyk - II miejsce 
  • Natalia Bogacz - III miejsce 
  • Zespół wokalny - wyróżnienie

2. Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek  

  • I miejsce – zespół wokalny klasa II,III 
  • II – zespół wokalny

3. Szkolny konkurs plastyczny "Jesienne drzewo"

  • Zuzanna Nawrat - wyróżnienie 

4. Szkolny Konkurs na najładniejszy różaniec

  • I miejsce – Łukasz Szefer, Mateusz Szefer
  • II miejsce – Bartosz Mrozek
  • III miejsce – Grzegorz Szewczyk

5. Szkolny konkurs "1050. rocznica Chrztu Polski"

  • Anna Zając – wyróżnienie

6. Szkolny Konkurs plastyczny  "Co lubię robić z babcią i dziadkiem?"

  • klasy I-III
  • I miejsce - Mateusz Wacławczyk
  • II miejsce - Julia Mrozek
  • III miejsce - Emilia Kukuczka
  • klasy IV-VI
  • I miejsce - Kamil Bajer
  • II miejsce - Katarzyna Paździor
  • III miejsce - Melania Jeleń

7. Szkolny konkurs plastyczno-literacki „Czym jest dla mnie miłość?"

  • I miejsce - Błażej Burda
  • II miejsce - Anna Zając

8. Szkolny Konkurs plastyczno-literacki "Co rozumiesz przez słowo "dobro"?"

  • I miejsce - Mateusz Szefer
  • II miejsce - Anna Zając
  • III miejsce - Katarzyna Łuska

9. Szkolny Konkurs plastyczno-literacki "Kocham moją rodzinę, bo..."

  • I miejsce - Natalia i Julia Kretek
  • II miejsce - Samuel Chmiel
  • III miejsce - Angelika i Oliwia Koch

10. Gminny i Powiatowy Konkurs "Zapobiegajmy Pożarom"

  • Anna Zając - III miejsce w konkursie na szczeblu gminnym i powiatowym

11. Wojewódzki Konkurs „Ozdoby Świateczne”

  • I miejsce - Oliwia Mika, Paulina Riedel, Angelika Piprek
  • II miejsce - Patrycja Wacławczyk
  • III miejsce - Anna Zając

12.  Wojewódzki konkurs Plastyczny „Jajko Wielkanocne”

  • Wyróżnienie Patrycja Wacławczyk

13. Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kapliczki- małe formy architektury sakralnej”

  • I miejsce - Paulina Mołdrzyk-Jarosz

14. Międzynarodowe Mikolajkowe Zawody w Gorzyczkach

  • III miejsce drużyna mieszana

15. Turniej Szkół im. Karola Miarki w Piłce Nożnej

  • II miejsce drużyna chłopców

16. Gminny Turniej siatkówki klasy IV- VI

  • I miejsce - drużyna mieszana

17. Gminne Zawody Pływackie o puchar dyrektora GOTSiR NAUTICA

  • I miejsce - sztafeta 4x25 m
  • I miejsce - 50 m stylem dowolnym
  • I miejsce - 50 m stylem grzbietowym
  • I miejsce stylem klasycznym – Natalia Dłużniak
  • I miejsce 50 m stylem dowolnym
  • I miejsce 50 m stylem grzbietowym – Cyprian Frączek
  • II miejsce 50 m stylem klasycznym – Adam Olszar
  • III miejsce 50 m stylem klasycznym – Łukasz Adamczyk
  • III miejsce 50 m stylem grzbietowym – Paulina Kwiatkowska
  • III miejsce 25 m stylem dowolnym – Kuba Jęczmionka

18. Rejonowe zawody pływackie

  • II miejsce 50 m stylem dowolnym – Kinga Kwiatkowska
  • II miejsce 50 m stylem dowolnym  - Paulina Kwiatkowska
  • I miejsce 50 m stylem klasycznym – Paulina Mołdrzyk- Jarosz
  • II miejsce 50 m stylem grzbietowym - Patrycja Wacławczyk
  • III miejsce 50 m stylem dowolnym  – Natalia Dłużniak
  • III miejsce 50 m stylem dowolnym – Cyprian Fraczek
  • II miejsce 50 m stylem grzbietowym – Łukasz Adamczyk
  • II miejsce 4x 50 styl zmienny - sztafeta dziewczyn

19. Finały Powiatowe w Piłce Ręcznej Dziewcząt

  • IV miejsce - drużyna dziewcząt

20. Międzygminny Konkurs Historyczny „Idy marcowe”

  • Paweł Nawrat – 1 miejsce w kat. klas piątych

21. Galileo 2016 – historia

  • Dyplom wyróżnienia – Anna Zając

22. Gminny Konkurs Wiedzy o Powstaniach Śląskich

  • II miejsce dla zespołu: Paweł Nawrat, Dagmara Goraus, Paulina Riedel

23. I ogólnopolski Konkurs Historyczny „Wielcy Polacy”

  • Cyprian Frączek – 6 miejsce w kraju/dyplom laureata/

24. Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy "Olimpusek"

  • Patryk Przybyła – tytuł laureata 8 miejsca

25. Gminny Konkurs Ortograficzny (dla klas młodszych)

  • I miejsce Konrad Kozielsk

26. Gminny Konkurs Matematyczny

  • II miejsce - Katarzyna Łuska

27. Szkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej

  • I miejsce Paulina Riedel
  • II miejsce Dagmara Goraus
  • III miejsce Natalia Dłużniak

28. Ogólnopolski Konkurs Olimpus Jan Paweł II

  • Dyplom laureata: Dagmara Goraus, Patrycja Wacławczyk, Oliwia Mika

29. XIII Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego, V Międzyregionalny Konkurs z Języka Angielskiego

  • Laureat VI miejsca Mateusz Ciuraj

30. II Międzynarodowy Konkurs Ortograficzny ”Zdobywca Złotego Pióra”

  • Anna Zając - II miejsce

31. Ogólnopolski Konkurs z Języka Polskiego ALBUS

  • Wiktoria Pośpiech – laureatka V miejsca

32. Szkolny Konkurs Ortografii

  • I miejsce: Szkolny Mistrz Ortografii: Natalia Dłużniak
  • II miejsce: Magdalena Długi, Anna Zając
  • III miejsce: Sandra Koch

33. Szkolny Konkurs Matematyczny „Siedem Kroków do Szóstki”

  • Finaliści : Hłubek Dawid, Natalia Bogacz, Anna Zając

UCZNIOWIE WYRÓŻNIAJACY SIĘ wytypowani przez Radę Pedagogiczną na wycieczkę do „Świata Techniki” w Ostrawie:

  • Wiktoria Pośpiech – klasa IV
  • Anna Zając – klasa
  • Cyprian Fraczek – klasa VI

UCZNIOWIE WYRÓŻNIAJACY SIĘ wytypowani przez Radę Pedagogiczną na wycieczkę do Muzeum Powstań Śląskich:

  • Natalia Bogacz
  • Mateusz Ciuraj
  • Dominika Długi
  • Magdalena Długi

STYPENDIUM DYREKTORA SZKOŁY

  • I semestr: Anna Zając i Magdalena Długi
  • II semestr: Anna Zając, Magdalena Długi, Cyprian Frączek, Natalia Bogacz, Dagmara Goraus, Dominika Długi 

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

1. Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Pingwin 2014 z Języka Polskiego

  • Paweł Nawrat - 1 miejsce (tytuł laureata)
  • Magdalena Długi - 5 miejsce (tytuł laureata)

2. Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus z Matematyki

  • Magdalena Długi - laureat I stopnia
  • Dagmara Goraus - laureat III stopnia
  • Mateusz Ciuraj - laureat IV stopnia
  • Paweł Kurzydło - laureat IV stopnia
  • Kamil Przybyła - laureat IV stopnia
  • Anna Zając - laureat V stopnia
  • Paulina Riedel - laureat V stopnia

3. Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek 

  • wyróżnienie - dziewczynki z kl. Ia i II

4. Ogólnopolski Konkurs "Zuch"

  • Kajetan Kozielski, Samuel Chmiel, Katarzyna Łuska - tytuł laureata

5. Ogólnopolskie Dyktando "(nie tylko) Dla mistrzów"

  • Magdalena Długi - laureat 5 miejsca

6. Gminny Konkurs "Każdy znaczek wspiera misje:

  • Patryk Przybyła, Kamil Przybyła - IV miejsce

7. Szkolne konkursy biblioteczne:

"Laurka dla mojej biblioteki"

  • Piotr Chomicki, Mateusz Wacławczyk, Julianna Kczok, Anna Grabarek - wyróżnienia

"Projekt okładki mojej ulubionej książki"

  • Anna Zając, Magdalena Długi, Dominika Długi, Kacper Wojtczak, Angelika Firla, Wiktoria Plata - wyróżnienia

8. Szkolny Konkurs na najpiękniejszy różaniec

  • Józej Zając, Julia Mrozek, Emilia Kukuczka, Łukasz Szefer, Mateusz Szefer, Beata Szefer, Sabina Tomala, Patrycja Nowak - laureaci

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014 

1. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Archimedes

  • Kajetan Kozielski - laureat I st.

2. Powiatowy Konkurs Matematyczny

  • Kajetan Kozielski – IV miejsce

3. Powiatowy Konkurs Historyczny

  • Kajetan Kozielski – VI miejsce

4. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Archimedes

  • Przybyła Kamil - laureat I st.
  • Paweł Kurzydło - laureat Vst.
  • Jakub Groborz - laureat IV st.

5. V Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Szkół im. Karola Miarki w Rydułtowach - III miejsce

  • Patryk Warzeszka
  • Maciej Hojka
  • Mateusz Chłapek
  • Jakub Ganita
  • Dariusz Hlubek
  • Paweł Kurzydło
  • Kacper Wojtczak
  • Łukasz Adamczyk
  • Artur Zychma
  • Szymon Tomala
  • Cyprian Frączek
  • Adam Olszar

6. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój Zielony Dom”

  • Patrycja Wacławczyk – III miejsce
  • Przemysław Grabarek – I miejsce

7. Ogólnopolski Konkurs ZUCH

  • Magdalena Długi - II miejsce i tytuł laureata

8. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

  • Magdalena Długi – IV miejsce I tytuł laureata

9. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

  • Mateusz Ciuraj – V miejsce i tytuł laureata

10. Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas I – III „English is Easy”

  • Mateusz Ciuraj – III miejsce

11. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

  • Kacper Wojtczak - V miejsce i tytuł laureata
  • Anna Zając - V miejsce i tytuł laureata

12. Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia CES.EDU

  • Dominika Długi IX miejsce i tytuł laureata

13. Gminny Konkurs „Nałogi plagą”

  • Katarzyna Bidzińska – II miejsce

14. XII Gminne Zawody Pływackie

  • Jakub Ganita, Łukasz Adamczyk, Anna Nikiel, Natalia Dłużniak (sztafeta) - III miejsce
  • Paulina Kwiatkowska - 25 m stylem dowolnym i 25 m stylem grzbietowym – II miejsce
  • Natalia Dłużniak – 50 m stylem grzbietowym – I miejsce; 50 m stylem dowolnym – II miejsce
  • Agata Olszar – 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem klasycznym – II miejsce

15. XIII Gminne Zawody pływackie

  • Paulina Kwiatkowska - 25 m stylem dowolnym i 25 m stylem grzbietowym – II miejsce
  • Natalia Dłużniak - 50 m stylem grzbietowym – II miejsce
  • Agata Olszar - 50 m stylem grzbietowym – II miejsce

16. Gminny Dwubój drużynowy o Puchar Dyrektora GOTSiR NAUTICA w Gorzycach – II miejsce

  • Łukasz Adamczyk, Jakub Ganita, Paweł Kurzydło,  Patryk Warzeszka, Maciej Hojka
  • Kinga Jęczmionka, Natalia Mika, Beata Szefer, Natalia Dłużniak 

17. Gminne Zawody Piłki Nożnej Halowej klas I - III o Puchar Dyrektora Szkoły w Olzie – I miejsce:

  • Łukasz Szefer – bramkarz, Kamil Bajer, Piotr Poteraj, Paweł Nawrat, Kamil Kukuczka, Igor Goraus, Łukasz Sezeniewski, Mateusz Ciuraj, Kacper Wojtczak

18. Gminny Konkurs Fotograficzny „Olza- temat rzeka”

  • Magdalena Karnówka, Maciej Hojka – wyróżnienie

19. Gminny Konkurs „Recyklingowe cudeńko”

  • Maciej Hojka – II miejsce
  • Christine Klima – wyróżnienie

20. Konkurs Ogólnopolski “Listy dla Ziemi”

  • Paulina Riedel – finalistka

21. Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

  • szkolny zespół wokalny – II miejsce

22. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegamy pożarom”

  • Oliwia Mika – III miejsce
  • Cyprian Frączek - wyróżnienie na szczeblu gminy oraz II miejsce w powiecie

23. Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II – apostoł miłości”

  • Cyprian Frączek - II miejsce w powiecie

24. Powiatowy Konkurs Plastyczny„Kapliczki – małe formy architektury sakralnej”

  • Magdalena Karnówka - wyróżnienie

25. Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Tuwim dzieciom”

  • Magdalena Długi, Dominika Długi, Natalia Bogacz - II miejsce (zespołowo)

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/2013 

1. Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny „Z ortografią na co dzień”

  • Nikola Glenc – finalistka

2. Gminny Konkurs Recytatorski

  • Kamil Nocoń – III miejsce

3. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Oxford”

  • Patrycja Reclik – laureat I stopnia z wyróżnieniem
  • Honorata Goraus  – laureat II stopnia
  • Julia Chlebisz – laureat III stopnia
  • Wiktoria Szewczyk – laureat IV stopnia
  • Jakub Ciuraj  – laureat IV stopnia
  • Jakub Groborz – laureat III stopnia
  • Kamil Przybyła– laureat III stopnia

4. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Kangur

  • Honorata Goraus – wyróżnienie

5. Gminny Konkurs Matematyczny „Plusik”

  • Kajetan Kozielski – I miejsce w kat. kl. V

6. Szkolny Konkurs Matematyczny „Siedem kroków do szóstki”

  • oceny celujące na koniec roku szkolnego: Julia Chlebisz, Honorata Goraus, Patrycja Reclik

7. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko – Planeta”

  • Patrycja Reclik i Jakub Groborz dyplom za bardzo dobry wynik,
  • Wiktoria Szewczyk i Kamil Przybyła – wyróżnienie

8. XVIII Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych

  • Julia Chlebisz, Honorata Goraus, Patrycja Reclik - udział w II etapie

9. Gminny Konkurs Plastyczny „Gwiazda Betlejemska”

  • Justyna Kamczyk I miejsce

10. IX Ogólnopolski konkurs plastyczny - „Janusz Korczak – jego życie i pasje”

  • Wiktoria Szewczyk – III miejsce

11. Gminny konkurs plastyczny „Kwiat fantazji”

  • Christine Klima – wyróżnienie

12. Gminny konkurs plastyczny „Jesienne inspiracje”

  • Wiktoria Szewczyk – I miejsce

13. Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewczyn z okazji 110-lecia Szkoły Podstawowej w Bluszczowie

  • Natalia Mika, Małgorzata Pośpiech, Roksana Warzeszka, Patrycja Reclik, Anna Nikel, Julia Chlebisz - I miejsce

14. Wojewódzki Turniej Szkół im. Karola Miarki w piłce nożnej halowej

  • Bartosz Szweda, Maciej Hojka, Kamil Warzeszka, Jakub Wojtczak, Kevin Gruszka, Mateusz Sezeniewski, Dawid Smołka – I miejsce

15. Zawody pływackie

  • Dawid Smołka – I miejsce styl dowolny, II miejsce styl klasyczny
  • Agata Olszar – II miejsce styl klasyczny, II miejsce styl grzbietowy
  • Patrycja Reclik – II miejsce styl dowolny, III miejsce styl grzbietowy
  • Jakub Ciuraj – II miejsce styl klasyczny
  • Łukasz Adamczyk – I i II miejsce (styl dowolny),
  • Natalia Dłużniak – I i II miejsce (styl dowolny, grzbietowy),
  • Paulina Mołdżyk – Jarosz - II i III miejsce (styl grzbietowy)

16. II Dwubój zespołowy o puchar dyrektora GOTSiR NAUTICA

  • Julia Chlebisz, Nikola Glenc, Małgorzata Pośpiech, Roksana Warzeszka, Kevin Gruszka, Mateusz Sezeniewski, Dawid Smołka, Bartosz Szweda, Kamil Warzeszka – I – miejsce

17. Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUSEK

  • Magdalena Długi III miejsce
  • Igor Goraus i Wiktoria Pośpiech - dyplom laureata

18.Ogólnopolski Konkurs ZUCH

  • Magdalena Długi - IX miejsce

19. Gminny Konkurs Plastyczny„Gwiazda Betlejemska”

  • Dagmara Goraus i Przemysław Grabarek - I miejsce

20. I Gminny Konkurs Plastyczny „Zaprośmy Anioły do szkoły”

  • Julia Hausman - II miejsce

21. Gminny Konkurs Plastyczny „Wielkanocne jajko”

  • Anna Zając – III mmiejsce

22. Szkolny konkurs czytelniczy kl. II i III „Znamy twórczość Juliana Tuwima”

  • Długi Dominika – I miejsce
  • Długi Magdalena – II miejsce
  • Natalia Bogacz – III miejsce
  • Dagmara Goraus – I miejsce
  • Sandra Koch – II miejsce
  • Angelika Piprek – III miejsce

23. Gminny konkurs „Nałogi plagą”

  • Dagmara Goraus i Angelika Piprek - III miejsce

24. Konkurs Interdyscyplinarny z Języka Polskiego z Elementami Historii

  • Patrycja Reclik – zakwalifikowanie do II etapu

Nasi  uczniowie na Gali „Najlepsi z najlepszych”:

  • Patrycja Reclik
  • Honorata Goraus
  • Julia Chlebisz
  • Wiktoria Szewczyk
  • Jakub Groborz
  • Kamil Przybyła
  • Magdalena Długi
  • Sportowa drużyna dziewczyn:
  • Natalia Mika
  • Małgorzata Pośpiech
  • Roksana Warzeszka
  • Patrycja Reclik
  • Anna Nikel
  • Julia Chlebisz
  • Sportowa drużyna chłopców:
  • Bartosz Szweda
  • Maciej Hojka
  • Kamil Warzeszka
  • Jakub Wojtczak
  • Kevin Gruszka
  • Mateusz Sezeniewski
  • Dawid Smołka

Pozaszkolne osiągnięcia

II miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Śląskiej Karolinka” 2012 r. dla Zespołu „Gama” WDK Olza (przyg. Irena Witek – Bugla):

  • Natalia Dłużniak
  • Zuzanna Chłapek
  • Natalia Mika
  • Julia Chlebisz
  • Roksana Warzeszka
  • Wiktoria Szewczyk

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2011/2012
 

1. Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny

  • Kamil Nocoń – V miejsce
  • Kinga Jęczmionka – V miejsce
  • Honorata Goraus – V miejsce
  • Patrycja Reclik – V miejsce

2. Powiatowy Konkurs Literacki dla Dzieci i Młodzieży „Złoty Wawrzyn”

  • Sabina Nocoń – wyróżnienie

3. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Olimpus

  • Patrycja Reclik – laureat IX stopnia

4. Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe Olimpus Historia (sesja jesienna)

  • Andrzej Chytroszek - laureat VI miejsca

5. Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Polska Piastów”

  • Patrycja Reclik, Honorata Goraus – wyróżnienie

6. Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI Konkurs Przyrodniczy (sesja jesienna)

  • Jakub Ciuraj – wyróżnienie

7. Powiatowy Konkurs Plastyczny „Górnicze tradycje ziemi wodzisławskiej”

  • Sabina Nocoń – laureat

8. XIII Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap rejono

Copyright © 2011. All Rights Reserved. Wykonanie, system CMS, opieka nad stroną: Projektowanie stron WEBPC-GROUP | Mapa strony