Lekcja falmenco - 17.11.2011 r.

Dzisiaj mieliśmy możliwość bliższego zapoznania się z flamenco. Prowadząca spotkanie opowiadała o historii tego tańca i wraz z koleżanką prezentowała podstawowe kroki. We flamenco ruchy ciała i gesty wyrażają pewne stany emocjonalne tancerza lub podkreślają znaczenie słów i charakteru melodii, która im towarzyszy. Taniec ten można wykonywać solo, w duecie lub grupowo.
Muzyka wydobywająca się z gitarowych strun, śpiew i taniec sprawiły, że uczniowie spędzili czas na edukacji połączonej z zabawą. Przystępny wykład o specyfice tańca, podstawowych krokach i hiszpańskich zwyczajach przerywany był prezentowaniem umiejętności uczniów, którzy wychodzili na scenę i próbowali swoich sił wraz z profesjonalnymi tancerzami. Nietypowo do zabawy włączona została jedna z pań nauczycielek – p. Dominika Pośpiech – która zaprezentowała pod okiem instruktorki podstawowe kroki z wachlarzem.
Warsztaty ufundowała Rada Rodziców – dziękujemy.

Copyright © 2011. All Rights Reserved. Wykonanie, system CMS, opieka nad stroną: Projektowanie stron WEBPC-GROUP | Mapa strony