Gminne zawody pływackie - 12.12.2012 r.

Na pływali NAUTICA w Gorzycach odbyły się coroczne gminne zawody pływackie. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych. W klasach I-III mieliśmy jednego przedstawiciela, a mianowicie był to uczeń III klasy Patryk Szweda, który okazał się najlepszy na 25 m stylem dowolnym oraz zdobył srebrny medal na 25 m grzbietem.
Wśród klas IV-VI jako pierwsze popłynęły dziewczyny na 50 m stylem dowolnym. Do podium zabrakło im niewiele - Agata Olszar była 4., a Patrycja Reclik 5. Chłopcy na tym samym dystansie poradzili sobie znacznie lepiej. Bartosz Szweda był 2 o 0,04 sek. wygrywając z Dawidem Smołką, który stanął na najniższym stopniu podium. Reszta chłopców też spisała się bardzo dobrze - Kamil Zychma był 4., a Rafał Olech 6.
W kolejnych konkurencjach również nasi uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony. W stylu grzbietowym Agata Olszar zdobyła brązowy medal, a wśród chłopców najlepszy okazał się Bartosz Szweda zdobywając swój drugi medal. Na koniec rywalizacji Dawid Smołka, płynąc żabką zdobył jeszcze srebrny medal, zamykając tym samym zdobycze naszych uczniów.
Podsumowując, nasi uczniowie ogółem zdobyli 7 medali co na 9-osobową kadrę plasuje nas na najwyższym stopniu podium w naszej gminie. Gratulacje!

Kadra: Patryk Szweda, Agata Olszar, Patrycja Reclik, Małgorzata Pośpiech, Julia Chlebisz, Bartosz Szweda, Dawid Smołka, Kamil Zychma, Rafał Olech.