Dzień Babci i Dziadka

W naszej szkole Dzień Babci i Dziadka obchodzimy inaczej niż pozostałe święta - jest uroczyściej, oficjalniej, barwniej - to niezwykły moment, w dodatku okraszony magią zimowego wieczoru. Dzieci zapraszają swoich dziadków na występy i tradycyjne ciastko. Potężna impreza środowiskowa stawia na nogi całą społeczność szkolną i nakręca sprężynę przygotowań. Tegoroczne przedstawienie należało do jednych z najbardziej udanych. Pierwszą jego częścią były Jasełka, drugą stanowiły piosenki, tańce oraz śląskie bojki. "The Favorite" - Grandfather and Grandson Grę aktorów dopełniło nastrojowe oświetlenie sali oraz piękna scenografia. W trakcie imprezy zaprezentowano także nową stronę internetową Szkoły. Na zamieszczonych zdjęciach archiwalnych jedna z zaproszonych babć rozpoznała siebie i nie kryła wzruszenia w rozmowie ze mną.
Największą nagrodą dla dzieci, jak i dla pracujących z nimi nauczycieli, były oklaski i uśmiechy Szanownej Widowni.

Serdecznie dziękujemy przybyłym Gościom!

   A.K.

 

 

 

Georgios JakobidesGrandfather and Grandson


Ciekawostka
Pomysł powstania Dnia Babci w Polsce pojawił się w tygodniku Kobieta i Życie w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować Express Poznański. W roku 1966 również Express Wieczorny ogłosił dzień 21 stycznia Dniem Babci. W konsekwencji powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Copyright © 2011. All Rights Reserved. Wykonanie, system CMS, opieka nad stroną: Projektowanie stron WEBPC-GROUP | Mapa strony