Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W pierwszym dniu października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Klasę czwartą, piątą i szóstą reprezentowało dwóch lub trzech przedstawicieli. Kandydatów było wielu. Wszystkim bardzo zależało na tegorocznych wyborach. Choć nikt się nie przyznawał, każdy miał tremę – w końcu po to się startuje, by zwyciężyć. Kampania wyborcza nie jest rzeczą łatwą, zatem kandydaci zapoznawali elektorat ze swoimi planami za pomocą plakatów wyborczych. Każdy z nich próbował zaprezentować się z jak najlepszej strony, kusząc obietnicami wyborczymi, nienagannymi manierami, dobrą prezencją a także czasami gruszkami na wierzbie.

Po oficjalnej prezentacji kandydatów odbyło się tajne głosowanie, nadzorowane przez specjanie wyznaczoną komisję uczniowską. Wyniki poznaliśmy jeszcze w tym samym dniu.

Wybory wygrała Honorata Goraus zdobywając tym samym stanowisko Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Zastępcą został jej kolega - Mateusz Sezeniewski. A odpowiedzialną funkcję Skarbinika powierzono Nikoli Glenc.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym!

A. Kruczek

Copyright © 2011. All Rights Reserved. Wykonanie, system CMS, opieka nad stroną: WEBPC-GROUP | Mapa strony