Dzień Edukacji Narodowej inaczej i zdrowiej

W związku z tym, że klasy młodsze biorą udział w akcji "Owoce w szkole", klasa III postanowiła uczcić inaczej niż zwykle Dzień Edukacji Narodowej. 11 października 2012r. dzieci postanowiły wykonać kanapki pod czujnym okiem swojej wychowawczyni. Najpierw pani przygotowała pogadankę, popartą prezentacją multimedialną, na temat zdrowego odżywiania, a później klasa III przystąpiła do pracy. Pani zapewniła chleb oraz coś do jego smarowania, a uczniowie, zaopatrzeni w fartuszki, noże, deski do krojenia oraz mnóstwo przeróżnych produktów warzywnych i nie tylko, przystąpili ochoczo do pracy. Sprawnie uwinęli się z ułożeniem wielopoziomowych piramid kanapkowych. Zapełnionych zostało 8 dużych talerzy, a kanapki zadziwiały aranżacją składników. Po pracach porządkowych i umyciu rąk, dzieci nakryły do stołów i przystąpiły wreszcie do konsumpcji. Kanapki nie tylko pięknie wyglądały i były zdrowe, ale również pyszne! Niechętnie przyznali to również zagorzali "spożywacze" chleba z nutellą. :-)

Na koniec klasa III postanowiła podzielić się przygotowanymi pysznościami z kolegami i koleżankami z innych klas oraz paniami nauczycielkami. Długi rząd dzieci, ustawionych do stolika z kanapkami, przywołał mgliste wspomnienia niektórych pań z czasów, gdy stało się w kolejce za wszystkim.

Tym sposobem przedstawiciele klas I-III rozpoczęli kolejny rok udziału w programie "Owoce w szkole", który ma na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych poprzez zwiększenie spożycia owoców i warzyw przez dzieci. Program jest realizowany przez Unię Europejską za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego, która nadzoruje dostarczanie owoców i warzyw do szkoły.

D. Pośpiech

galeria

Copyright © 2011. All Rights Reserved. Wykonanie, system CMS, opieka nad stroną: Projektowanie stron WEBPC-GROUP | Mapa strony