Powrót "Tarzana"

W przyszłym roku (w marcu) planowany jest wyjazd chętnych uczniów z klas II - III oraz V - VI do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu na przedstawienie pt. "Tarzan". Zachęcam do bliższego zapoznania się z tym wydarzeniem scenicznym z uwagi na jego wartość artystyczną. Szczegóły wyjazdu u p. Agnieszki Kruczek.

Oto co możemy przeczytać na temat spektaklu na stronach DMiT.

Musical „Tarzan” miał światową premierę na Broadwayu w 2006 roku. Był adaptacją filmowego animowanego megahitu Disneya z 1999 roku. Phil Collins, który skomponował muzykę również do wersji kinowej, wykorzystał w spektaklu jej największe przeboje, m.in. „Two Worlds”, „You’ll Be in My Heart”, „Son of Man” i „Strangers Like Me”, dopisując do nich dziewięć nowych utworów muzycznych. W 2007 roku musicalowy „Tarzan” zawitał do Europy. 15 kwietnia w Scheveningen w Holandii odbyła się

premiera jego pierwszej międzynarodowej produkcji. W 2008 roku powstała wersja niemiecka, która w Hamburgu jest wielkim teatralnym przebojem do dzisiaj.
Polska wersja „Tarzana” to największe musicalowe widowisko w dotychczasowej historii tego gatunku na Śląsku. W Domu Muzyki i Tańca jednocześnie może je oglądać dwa tysiące widzów! W realizacji biorą udział akrobaci i członkowie sportowych grup gimnastycznych, jest wykonująca muzykę na żywo orkiestra. Przedstawienie zrealizował sprawdzony zespół twórców teatralnych, współautorów ogromnego sukcesu polskiej prapremiery „High School Musical” w Gliwicach.

A. Kruczek

Fragmenty spektaklu.

Copyright © 2011. All Rights Reserved. Wykonanie, system CMS, opieka nad stroną: WEBPC-GROUP | Mapa strony